MAGISK Mágus és Boszorkányképző Iskola
Üdv az oldalon! Csatlakozz hozzánk bátran.
MAGISK Mágus és Boszorkányképző Iskola
Üdv az oldalon! Csatlakozz hozzánk bátran.
MAGISK Mágus és Boszorkányképző Iskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAGISK Mágus és Boszorkányképző Iskola

:1052786352
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Svalbard fogadó

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Dalr Arcana Bernadotte
Sárkány
Dalr Arcana Bernadotte


Hozzászólások száma : 102
Join date : 2014. Oct. 19.
Age : 365
Tartózkodási hely : Svalbard

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeHétf. Okt. 20, 2014 6:53 pm

Ha belépsz a masszív fa ajtón, jobbra egy nagyobb teret pillantasz meg, 20 kör alakú asztallal.. A bejárattól balra mágikus biliárd asztal, hogy ha kedved tartja játszhass. És egy mágikus flippert is találsz, ami szintén arra vár, hogy játssz vele.
A bejárattal szemben a pult, ahol a fogadós tananyázik. Mögötte üvegszekrény, benne italokat látsz. A pult előtt sorban 10 bárszék, mindegyik előtt egy kis tál, benne sós ropogtatnivalóval.
A pult baloldalán egy ajtót pillantasz meg, a mögött van az iroda, ott találod a főnököt, Björköt.
A pult jobb oldalán, az asztalok mögött egy lépcső húzódik. Odafent szépen megvetett szobákat találsz, hívogatóan egy fárasztó utazás után.
A terem fa burkolású, a barna szín dominál, de az asztalok teteje vörös márványból készült, a székeken bíbor bőrhuzat. A falakon képek lógnak, és fényképek egy-egy nagy játszmáról, ünnepségről. Minden asztalon találsz egy itallapot.
Az ajtó mögött húzódik a házirend, és a tábla az árakról.

Áru:
Alkohol mentes italok:
Jaffa sör, Mézbor, Vajsör: 55 bronz
Alkoholmentes koktélok:
Tengerszemkoktél, Mámoros éjjel, Északi szél : 70 bronz
Bólék:
Keleti egzotikum, Részeg hajnal: 77 bronz
Alkoholos italok alkoholmentes fajtái, koktéltól, (bólétól) függően más ár. 80 bronztól - 3 ezüstig
Alkoholos italok: (csak felnőtteknek):
vérnarancs pálinka, Lángnyelv whisky, Szíverősítő , Paraszt - torok, Igazgyöngy pezsgő + az előbb felsorolt koktélok valamilyen alkoholos kiegészítővel : 86 bronz

Rostos üdítők :
barack, narancs, répa, sütőtök 43 bronz
Teák:
Citromos, barackos, piócás, felhő ízű, napfény ízű: 50 bronz
Rendelhető csemegék:
Medveszem keksz, szivárvány ízű cukorka, búzadara –szelet, édeslekváros-sós bóhócos chips: 62 bronz
Kérhető reggeli :
rántotta + 3féle feltét (kolbász, sonka, lecsó)
Kenyér + vaj, felvágott, vagy méz, vagy lekvár: 1 ezüst
Mindegyikhez jár tea vagy rostos üdítő
Vacsora:
egy tál leves + valamilyen üdítő , vagy kenyér feltéttel. 1 ezüst
Vissza az elejére Go down
Dan Fujikage
Ember
Dan Fujikage


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2016. Apr. 08.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeHétf. Okt. 30, 2017 7:25 pm

Hosszú évek óta kerestem már Miharut. Utoljára Romániában találkoztam vele, az ottani iskolában. De ez már évekkel ezelőtt volt. Azóta csak arról hallottam, hogy mi történt a szentélyben, és hogy részben vámpír lett. A kitartó keresés eredményeképp pedig az lett, hogy híreket kaptam miszerint egy Norvégiai szigeten él és az ottani iskola, vadőre. Nem értettem miért pont ide jött, otthonról. Nagyon rideg hely volt. Mindent hó és jég borított, és csípős hideg szél fújt. A helyi fogadóban szálltam meg és épp egy forró teával ücsörögtem az egyik asztalnál.
Vissza az elejére Go down
Saruwatari Miharu
Kitsune
Saruwatari Miharu


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2015. May. 09.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeHétf. Okt. 30, 2017 7:59 pm

Újabb hét telt el, és indulhatott az újabb szállítás. Felpakoltam a szekérre, ami elé már be volt fogva a két ló. És indultunk a város felé. Szokatlanul jó idő volt, sütött a nap, és csak a szél volt csípős hideg. Ahogy haladtam a kocsival, láttam hogy a suli kviddics csapatok, repkedtek fent. Most nem edzésen voltak, csak múlatták az időt ahogy a többi diák.
- Miharu! Miharu! Leviszel minket a városba? - jött hirtelen egy másodéves lányka. Én csak megállítottam a lovakat, és leszálltam.
- Na gyerekek, pattanjatok, és amint beértünk, vendégeim vagytok, egy vajsörre a fogadóban. - mondtam mosolyogva mire mind örömtelien éljenzett. [...]
Ahogy beértünk, a fogadónál megálltunk és lesegítettem őket. Persze ők meg nekem segítettek a ládákat és rekeszeket.
- Noah! Ezeknek a vakarcsoknak én fizetem a mai vajsört. - mondtam ahogy lepakoltam a pult mellett.  
- Rendben Miharu, remek úgy látom most is szép az áru. Tőled mindig nagyszerű alapanyagokat kapunk. - mondta a pultra könyökölve ahogy rám mosolygott.
- Megteszem amit tudok. A kölykök vajsörét vond le, a mai szállítmány árából. - mondtam én is mosolyogva ahogy a pult mellett leültem, egy székre.
- Rendben, Maru, az a fickó a napokban érkezett, és utánad érdeklődött. Nem tudtam mit mondjak neki. - mondta mire hátra pillantottam, egy fekete hajú férfi ült az egyik asztalnál.
- Nyugi ismerem őt. - mosolyogtam rá, majd elindultam felé. - Mi szél hozott erre a rideg vidékre Dan? - kérdeztem tőle egy mosollyal.
Vissza az elejére Go down
Dan Fujikage
Ember
Dan Fujikage


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2016. Apr. 08.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeKedd Okt. 31, 2017 6:15 pm

Ahogy az aztalnál ülve gondolkodtam, hirtelen egy csapat gyerek rohant be a fogadóba utánnuk, pegig egy hosszú feketehajú nő, fekete nadrág, és csizma volt rajta fehér ingel, és fekete kabáttal. Haja ki volt engedve, és lágyan omlott vállára és hátára. Szinte ragyogott a mosolya, Csak úgy mint gyönyörű szemei. Már el is felejtettem, hogy milyen szép. Mikor megindult felém, hirtelen, azt sem tudtam mit tegyek. Majd mikor oda ért felkeltem a helyemről, hogy megadjam neki a kellő tiszteletet.
- Szervus Miharu. - köszöntem neki mosolyogva, de nem tudtam hogy reagálna ha megpróbálnám megölelni. - Csak gondoltam megnézem milyen hely ez a Svalbard. És remélhetőleg kapok munkát, még itt vagyok. - mondtam neki mosolyogva.
- Veled minden rendben van? - kérdeztem tőle kíváncsian.
Vissza az elejére Go down
Saruwatari Miharu
Kitsune
Saruwatari Miharu


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2015. May. 09.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimePént. Nov. 03, 2017 12:04 pm

Miután a kis útonállók, felkéredzkedtek a kocsira levittem őket is a faluba. Majd a fogadóban meghívtam őket, egy vajsörre mikor is Noah a fogadós felhívta a figyelmemet, egy idegen férfira aki engem keresett. Megnyugtattam hogy minden rendben van hisz én felismertem. Gyerekkori jó barátom volt, és meglepett hogy itt látom, de ugyan akkor örültem is neki. 
- Velem minden rendben.  Sok a dolgom mint általában, de legalább sose unatkozom. - mondtam neki mosolyogva. 
- Ha gondolod beszélek pár emberrel hátha tudnak valami munkát adni. - mosolyogtam rá ahogy leültünk az asztalhoz hogy nyugodtan tudjunk beszélgetni. 
- Otthon minden rendben van? - kérdeztem tőle kíváncsian. Évek óta nem jártam odahaza.
Vissza az elejére Go down
Dan Fujikage
Ember
Dan Fujikage


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2016. Apr. 08.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeSzomb. Dec. 02, 2017 9:36 pm

Mint mindig most is nagyon kedves. De szokatlan tőle ez a vidám mosoly és ragyogó arc. A nagynénjétől tudom mi történt és hogy a múltja jó részét elfelejtette, de akkor is, mintha valami megváltozott volna. 
- Ugyan hagyd, csak megoldom magam is. De köszönöm hogy felajánlottad. - mosolyogtam rá. - Igen minden rendben van, a szentélyt teljesen sikerült újjá építeni, és sokkal biztonságosabb lett. - meséltem neki, nyugodtan.
Vissza az elejére Go down
Saruwatari Miharu
Kitsune
Saruwatari Miharu


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2015. May. 09.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeSzomb. Dec. 02, 2017 9:42 pm

- Még mindig nem kérsz a segítségemből? Úgy látszik nem csak én vagyok itt makacs. - vigyorogtam rá. Olyan jó barát volt régen, nem is értem miért hanyagoltuk el így egymást. És örültem volna ha itt marad, és újra jóban lennénk. Majd hirtelen az órára pillantottam. 
- Jajj nekem, mindjárt elkésem, ne haragudj Dan, de rohannom, kell. Mit szólnál ha valamikor átjönnél vacsorára? Hanae és Kai biztos örülnének egy látogatónak, aki végre nem a suli diákjai. - mondtam neki mosolyogva ahogy felkeltem, és miután betoltam helyére a széket, a háttámlára támaszkodtam.
Vissza az elejére Go down
Dan Fujikage
Ember
Dan Fujikage


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2016. Apr. 08.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeSzomb. Dec. 02, 2017 9:55 pm

Csak elnevedtem magam mikor kijelentette, hogy én is makacs vagyok. Ami tényleg igaz volt. Gyerekként mindig bajba kerültünk, mert soha nem hagytunk annyiba semmit és folyton versengtünk. De ennek az időnek régen vége, és azt hittem elveszett az a Tara akit akkor ismertem. Még is évekkel később most itt ül előttem, és szinte ragyog a boldogságtól. Nem gondoltam volna hogy az a vámpír ennyire boldoggá tudja majd tenni. De úgy látszik tényleg így van. Gondolkodtam, mikor hirtelen megszólalt és felpattant. 
- Persze szívesen meglátogatlak. - mondtam, de hirtelen elhallgattam mikor meghallottam a két nevet. Szóval gyerekeik is vannak? Akkor esélyem sincs már nála. A gyűrű a kezén pedig azt bizonyítja, hogy házas. Lehet kár volt ide jönni. Gondolkodtam szomorúan, de még is rámosolyogtam ahogy felkeltem. 
- Nagyon vigyázz magadra, és remélem még össze futunk a napokban. - mosolyogtam rá kedvesen. És végig néztem ahogy a búcsúzás után elhagyja a fogadót.
Vissza az elejére Go down
Saruwatari Miharu
Kitsune
Saruwatari Miharu


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2015. May. 09.
Age : 36

Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitimeSzomb. Dec. 02, 2017 10:00 pm

// ZÁRÁS //

Jó volt hallani a nevetését és hiába, hogy csak egy rövid ideig, beszélhettünk, nagyon is jól esett. És végre egy ismerős arcot is láthattam, ott ahol jóformán csak idegenek vesznek körül. 
- Te is vigyázz magadra Dan, és biztos összefutunk, ne feledd el kell jönnöd vacsorára hozzám, sokat fejlődött a főző tudományom. - mosolyogtam rá, majd óvatosan megöleltem, végül elhagytam a fogadót, hogy elmenjek a gyerkőcökért és haza vigyem őket végre.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Svalbard fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Svalbard fogadó   Svalbard fogadó Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Svalbard fogadó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Svalbard főtér
» Svalbard kertváros

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGISK Mágus és Boszorkányképző Iskola :: Svalbard :: Kereskedőnegyed-
Ugrás: